Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


6 змін, які відбуваються, коли ви перестаєте їсти м'ясо

11:00, 29 Жов 2016 · Категорія: Харчування · Переглядів 1934 · 

Люди переходять на «рослинний» раціон з багатьох причин - щоб позбавитися від зайвої ваги, відчути себе більш енергійними, знизити ризик серцево-судинних захворювань, зменшити кількість необхідних медикаментів ... Існують десятки грандіозних причин! Щоб надихнути вас ще сильніше, розповім про додаткові переваги, які дарує нам раціон на рослинній основі.


Проведіть експеримент

Проведіть експеримент



Зменшується запалення в організмі
Якщо ви їсте м'ясо, сир і сильно оброблені продукти, швидше за все, рівні запалення в вашому організмі підвищені. Короткострокове запалення (наприклад, після травми) є нормальним і необхідним, однак запалення, яке триває протягом декількох місяців або років, не є нормальним. Хронічне запалення пов'язане з розвитком атеросклерозу, інфаркту, інсульту, діабету, аутоімунних захворювань і ін. Наприклад, є докази того, що червоне м'ясо посилює запалення і може провокувати рак. Про те, чим небезпечне хронічне запалення і які продукти його викликають, можна прочитати тут.

Дієта, заснована на рослинах, надає природний протизапальний ефект, тому що вона багата клітковиною, антиоксидантами та іншими фітонутрієнтами. При цьому вона містить значно менше провокують запалення речовин, таких як насичені жири і ендотоксини (токсини, що виділяються з бактерій і зазвичай зустрічаються в продуктах тваринного походження). Дослідження показали, що у людей, які дотримуються дієти на рослинній основі, істотно знижується рівень С-реактивного білка (СРБ) - індикатора запалення в організмі.

Різко знижується рівень холестерину в крові
Підвищений рівень холестерину в крові є ключовим фактором серцево-судинних захворювань та інсультів - двох головних вбивць в західному світі. Насичені жири, що містяться в першу чергу в м'ясі, птиці, сирі та інших продуктах тваринного походження, є однією з основних причин підвищеного холестерину в крові. Дослідження підтверджують, що при переході на рослинний раціон рівень холестерину в крові падає на 35%. У багатьох випадках це зниження порівняно з результатами лікарської терапії - однак без безлічі супутніх побічних ефектів!

Підтримується здорова кишкова флора організму
У наших тілах живуть трильйони мікроорганізмів, сукупність яких називається мікробіома (мікробіотою або кишковою флорою організму). Все більше вчених визнають, що ці мікроорганізми мають вирішальне значення для нашого здоров'я в цілому: вони не тільки допомагають перетравлювати їжу, але також виробляють найважливіші поживні речовини, тренують імунну систему, «включають» і «вимикають» гени, зберігають здоровими тканини кишечника і допомагають захистити нас від раку. Дослідження також показали, що вони відіграють певну роль в запобіганні ожиріння, діабету, атеросклерозу, аутоімунних захворювань, запальних захворювань кишечника, хвороб печінки.

Рослинна їжа допомагає сформувати здоровий кишковий мікробіом: клітковина в рослинах сприяють зростанню «дружніх» бактерій. А ось дієта, небагата клітковиною (наприклад на основі молочних продуктів, яєць, м'яса), може сприяти зростанню хвороботворних бактерій. Дослідження показали, що при споживанні холіну або карнітину (містяться в м'ясі, птиці, морепродуктах, яйцях, молочних продуктах) бактерії кишечника виробляють субстанцію, яка перетворюється печінкою в токсичний продукт під назвою окис триметиламіну. Ця речовина призводить до розвитку холестеринових бляшок у кровоносних судинах і тим самим підвищує ризик серцевого нападу та інсульту.

Відбуваються позитивні зміни в роботі генів
Вчені зробили чудове відкриття: екологічні фактори і спосіб життя можуть «включати» і «вимикати» наші гени. Наприклад, антиоксиданти та інші поживні речовини, які ми отримуємо з цілісних рослинних продуктів, можуть змінити експресію генів, щоб оптимізувати роботу наших клітин по ремонту пошкодженої ДНК. Крім того, рослинний раціон, поряд з іншими змінами способу життя, сприяє подовженню теломер на кінцях хромосом, які допомагають зберегти ДНК стабільною. Тобто клітини і тканини завдяки захисту з боку довших теломер старіють повільніше.

Різко падає ризик розвитку діабету II типу
Існує ряд досліджень, які доводять, що тваринний білок, особливо з червоного і обробленого м'яса, збільшує ризик діабету II типу. Наприклад, дослідження Health Professionals Follow-up Study і Nurses Health Study продемонстрували, що збільшення споживання червоного м'яса більш ніж на половину порції в день було пов'язано зі збільшенням ризику діабету на 48% протягом 4 років.

Як пов'язані діабет II типу і споживання м'яса? Існує кілька шляхів: тваринний жир, тварина залізо і нітратні консерванти в м'ясі ушкоджують клітини підшлункової залози, посилюють запалення, викликають збільшення ваги і порушують функцію вироблення інсуліну.

Ви різко зменшите ризик розвитку діабету II типу, відмовившись від продуктів тваринного походження і перейшовши на дієту, засновану на цільних рослинних продуктах. Особливо активно захищають від діабету II типу цільні злаки. Ви не помилилися: вуглеводи насправді захистять вас від діабету! Рослинний раціон допомагає зменшити прояви діабету або навіть повернути його назад, якщо діагноз вже поставлений.

Підтримується правильна кількість і тип білка в раціоні
Всупереч поширеній думці, надлишок білка (а він ймовірний, якщо ви їсте м'ясо) не робить нас сильнішими або стрункішою, і вже тим більше - здоровіше. Навпаки, надмірний білок відкладається у вигляді жиру (зайвої ваги, ті, хто не вірить - почитайте дослідження за посиланням) або перетворюється в відходи, і саме тваринний білок є основною причиною збільшення ваги, хвороб серця, діабету, запалення і раку.

Білок, що міститься в цільних рослинних продуктах, захищає нас від багатьох хронічних захворювань. І вам не потрібно відстежувати кількість з'їденого білка або використовувати білкові добавки, дотримуючись дієти на рослинній основі: якщо ви харчуєтеся різноманітно, ви отримаєте досить білка.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:





Підписатись не коментуючи
E-mail:
 Додавання коментаря:
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)

теги форматування

додати смайли
Підписатись на коментарі по e-mail
 

Пропонуємо переглянути наше відео





Останні новини

17:56
Дієтологи назвали популярний фастфуд, який не зашкодить дієті
1:03
Чому потрібно їсти банани щодня: відповідь дієтологів
16:12
Дієтологи розповіли про корисну альтернативу молоку
12:24
Вчені з Канади визначили несподівану причину ожиріння
22:43
Дієтолог розповіла, як уберегтися від нітратів у свіжій зелені
10:50
Медики розповіли, яка каша на сніданок знизить ризик інсульту
23:03
Стало відомо, які фрукти смертельно небезпечні
12:21
Дієтологиня розвінчала поширений міф про корисний сніданок
23:27
Скільки яєць можна їсти щодня без шкоди для здоров’я
12:17
Ендокринолог розповіла, кому не варто їсти млинці
19:20
Печиво «Марія» може викликати діабет, випадіння зубів і навіть зупинку серця
8:54
Що їсти і пити, щоб не було печії
11:38
Чому не варто пити розігрітий чай: з’явилося наукове пояснення
10:49
Дієтологи назвали 5 причин починати день з тарілки вівсянки
21:31
Вчені з'ясували, як звуки їжі допомагають схуднути
11:02
Дієтологи назвали найкращий час для обіду
9:00
Учені розповіли, о котрій годині потрібно снідати, обідати та вечеряти
18:19
Як правильно їсти банани: дієтологиня назвала користь і шкоду популярного фрукта
15:01
Небезпека, яку приховують у собі свіжовичавлені соки
12:03
Щоденне споживання кави знижує ризик смерті – скільки потрібно пити?
9:35
Медики розповіли, чим небезпечний мед для здоров'я
11:07
Дієтолог пояснив, чи можна дорослим людям пити молоко
23:37
Дієтолог розповіла як грамотно схуднути на гречці за 5 днів
9:41
Медики розповіли про шкоду ранкового чаю на порожній шлунок
23:58
Що їсти перед сном, щоб схуднути
23:18
Фахівці назвали продукти, які більшість готує неправильно
10:12
Топ-5 корисних продуктів, які варто додати в раціон
9:07
Чому здорове харчування — це не так складно, як здається
8:48
Як змінити харчові звички й не зірватися: покрокова інструкція
8:31
5 простих і корисних сніданків для активного дня
23:09
Як харчуватися здорово, якщо немає часу та бажання готувати
15:40
Топ-5 Міфів про здорове харчування, в які досі вірять
10:51
Банани не можна їсти вранці: дієтолог назвав причину
22:33
Експерти назвали переваги вживання зеленого чаю перед сном
9:35
Медики розповіли, який хліб допомагає схуднути
8:28
Коли краще їсти яблука: вранці чи ввечері
11:26
Шкідливі звички в харчуванні: що заважає нам бути здоровими?
10:48
Здорові перекуси: смачні та корисні ідеї між прийомами їжі
7:19
Як сніданок впливає на продуктивність протягом дня
0:43
Грейпфрут — новий суперфуд?
Здоров'я в соцмережах: