Найбільш типовим проявом печії є пекучий біль за грудиною. Однак такий біль може вказувати на інфаркт міокарда. Тому при появі болю за грудиною необхідно звернутися до лікаря.
Печія посилюється в горизонтальному положенні. Коли ми лягаємо, шлунок і стравохід виявляються на одному рівні, що сприяє ввезенню кислого вмісту шлунку в стравохід.
Як правило, печія з'являється після прийому їжі, що пов'язано з переповненням шлунка. Для того щоб уникнути неприємних відчуттів, рекомендується приймати їжу маленькими порціями, відмовитися від жирної їжі та обмежити вживання алкоголю.
Проявом печії може бути гіркий присмак у роті. Він з'являється в тому випадку, коли вміст шлунка потрапляє спочатку в стравохід, потім у глотку і, нарешті, в ротову порожнину.
У деяких випадках печія може проявлятися захриплістю голосу. Особливу увагу варто звернути на зміну голосу після прийому їжі. Кислий вміст шлунку при попаданні в стравохід може викликати роздратування голосових зв'язок.
На печію може вказувати такий типовий для застуди симптом як біль у горлі, особливо в тому випадку, якщо біль в горлі з'являється при відсутності інших типових проявів застуди (підвищення температури, нежитю, чхання і т.д.).
Приховану печію слід запідозрити при появі незрозумілого кашлю, посилюється після прийому їжі. В даному випадку кашель зумовлений закидом вмісту шлунка в трахею і бронхи.
Про печію слід подумати при збільшенні кількості слини. Даний симптом можна розглядати як спробу нашого організму змити кислий шлунковий вміст в стравоході.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: -Що робити якщо сильно випадає волосся?