Зовсім необов’язково годинами проводити на кухні. Суші можна замовити додому. Варто лише набрати у пошуковій системі: “
замовити суші львів”. Доставка суші доволі популярна послуга у наш час. Багато молодих людей полюбляють їсти суші. Це дуже смачно! Але мало хто знає історію про виникнення цієї страви.
Історія виникнення сушіПерші суші почали готувати ще у 4 столітті до нашої ери на теренах Південно-Східної Азії. Люди помітили, що природний процес ферментації рису дозволяє рибі довше зберігатись свіжою. А в ті часи про холодильники чи морозильну камеру можна було тільки мріяти.
Дослідники відзначають, що перші суші почали готувати у Китаї. Вони отримали назву Nare-zushi. Це дуже специфічний вид страви. Тому її споживають не у всіх країнах світу. Адже незвичний смак та запах може сподобатись не усім. Рис “маринує” рибу і через кілька місяців її можна споживати. А от сам рис кухар викидає, адже він виконав свою головну роль.
Приблизно у 8 столітті рецепт потрапив до Японії. Жителі цієї країни споживали не лише рибу, а й рис. Звичайно ж, риба була ще практично сирою. Складне випробування для шлунка європейця. З цього часу суші почали розглядати як самостійну страву, а не спосіб тривалого зберігання риби.
Щоб позбутись неприємного запаху, у рис почали додавати соєвий соус. Він значно покращував смакові властивості страви та термін її зберігання.
У 19 столітті з’явились Nigiri-zushi. Вони складались зі свіжої риби, морських водоростей та рису. З цього часу в Японії починають готувати суші практично всюди.
Коли європейці почали їсти суші?У 1893 році в Оксфордському словнику з’явився кулінарний термін “суші”. Європейці дуже довго звикали до незвичної страви та пристосовувались до смаку. Вже у 80-х роках 20 століття суші стали популярними у всьому світі. Ресторани японської кухні відкривали в Америці та країнах Європи. А сьогодні популярність страви зовсім не зменшується.
Класичні інгредієнти для сушіДля приготування класичних суші використовують спеціальний рис, який називається shari. До нього додають сіль, цукор та оцет. Усі інші інгредієнти японці називають neta. До них належать:
- листя норі (спеціальні сушені морські водорості)
- начинка (здебільшого це риба, овочі, сири).
Сьогодні існує багато різновидів суші, якими полюбляють смакувати у різних країнах світу. Кожен японський регіон славиться своїми унікальними рецептами приготування страви.
Сподіваємось, що наша стаття стане для вас пізнавальною.