В основному хворі не можуть точно сказати, яким видом грибів вони отруїлися. Все ж причиною отруєнь найчастіше є те, що люди плутають отруйні гриби з їстівними або неправильно готують "умовно" їстівні гриби. Деякі і зовсім не їдять гриби, вважаючи, що вони вбирають радіацію і токсини. Це не так, якщо збирати їх у великих лісах подалі від заводів і міста. Не можна вести збір грибів біля доріг, промислових підприємств і звалищ. Перезрілі, старі і червиві теж не можна збирати.
Найстрашніше - отруїтися блідою поганкою. Ефект проявиться лише через кілька днів, коли токсини всмокчуться в кров. Цей гриб часто плутають із зеленими сироїжками. Але у блідої поганки є очевидні ознаки: кільце на ніжці, білий "мішечок" на її підставі і капелюшок оливкового кольору без "бородавок".
Як уникнути отруєння грибами?По-перше, не беріть гриб, якщо у вас є сумніви. Збирайте тільки добре відомі вам. Не можна брати гриби з ущільненнями навколо ніжки - таке часто буває у поганок і мухоморів. Не беріть гриб без цілої ніжки. Гриби слід збирати тільки в сиру погоду, оскільки в сухості і на спеці в них утворюються токсини. Дикі гриби повинні бути приготовлені протягом першої доби після збору. Варити їх потрібно не менше трьох разів, кожен раз в свіжій підсоленій воді від 30 хвилин. Готові страви зберігайте в холодильнику в емальованому посуді не більше доби.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як гриби впливають на нервову систему?Що робити при отруєнні?Перші симптоми отруєння цим продуктом - біль в животі, нудота, безперервна блювота і загальний розлад шлунка. При таких симптомах викличте швидку допомогу. Добре б зберегти для аналізу залишки грибів, це допоможе в лікуванні.
При перших симптомах отруєння промийте шлунок, випивши півтора літри води. Якщо блювота припинилася, викличте її штучно, щоб очистити шлунок від отруйної речовини. Випийте від 0,5-1 грами сорбенту на кілограм маси тіла. Пийте більше води.