Наприклад, візьмемо консервовані гриби. Дуже багато залежить від того, як сировину було пастеризовану. Чим більше розігрівається продукт, тим більше в ньому вмирає корисних мікроорганізмів. Однак, виробники маринадів прагнуть збільшити термін зберігання своєї продукції, тому мало турбуються про пробіотики.
Еллена Сандерс також пояснює, що і з домашніми стравами відбувається те ж саме. Наприклад, в квашеній капусті міститься багато додатків, але якщо її гарненько розігріти, то їх кількість знижується в багато разів. Виходить, що страва стає кориснішою. Теж саме відбувається і з йогуртом, якщо їм заправити гарячий суп.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пробіотики не допоможуть зменшити тривогуПробіотиків також багато в кефірі, молоці, сирі, хлібі, натуральному соєвому соусі, домашніх консервах. Але максимальна користь від них, якщо вони свіжі.
Звичайно, пробіотики можна отримати і з добавок. Однак, і тут є свої нюанси. Щоб не викинути гроші на вітер, важливо вибирати тільки сертифіковані добавки. Вони бувають різними: одні спрямовані на підняття імунітету, інші - на лікування жіночих хвороб, захворювань дихальних шляхів.
Щоб вибрати хороший пробіотик, важливо зібрати про нього інформацію і не вестися на рекламу. Крім того, такі препарати не можна приймати без попередньої консультації з фахівцем.