"Практично на кожну хворобу може вплинути цілеспрямована зміна звичок харчування", - каже дієтолог Матіас Рідл.
Рідл і його колеги розповіли, яке харчування може давати лікувальний ефект у випадках захворювань, такі як гіпертонія, мігрені, ревматизм, артрит рак та інші.
Гіпертонія. Надмірна вага, малорухливість, стрес або гени підвищують тиск в судинах, при цьому збільшується ризик інсульту або серцевого нападу. З точки зору науки ефективно знижує високий тиск раціон за принципом дієти DASH. Ця дієта рекомендує щоденне вживання п'яти порцій свіжих овочів і фруктів, а також допускаються рис, макаронні вироби і хліб з цільного зерна, сочевиця. Такий раціон багатий калієм, який поліпшує стан судин. За словами фахівців, дієта DASH дозволяє знизити систолічний артеріальний тиск на 11 мм рт.ст.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Корисне харчування для тих, хто куритьЦукровий діабет. Рівень цукру в крові підвищує, перш за все, нездоровий спосіб життя, відзначають фахівці. Для його зниження вони рекомендують вживати в їжу продукти, які вимагають повільного і тривалого засвоєння. Перш за все це білкова їжа: м'ясо, яйця, молоко, риба, горіхи, бобові. Також корисні овочі, здорові масла, фрукти. Крохмалисті продукти, такі як рис або макарони, повинні вживатися тільки невеликими порціями, а страви з білого борошна, солодощі краще не вживати зовсім.
Остеоартрит. При цьому захворюванні відбувається знос суглобового хряща, що призводить до суглобного болю і обмеженої рухливості. Для захисту від нього експерти радять вводити в харчування більше продуктів, що містять протизапальні засоби. Біолог Вольфганг Фейл вважає дуже корисними в цьому плані дві щоденних столових ложки нарізаних трав (м'яти, чебрецю, кмину, фенхелю), а крім них - куркуму, імбир, ягоди, овочі і рибу.
Рак. Куріння, спадковість, віруси, ультрафіолетові промені, а також випадкові помилки в діленні клітин можуть призвести до перетворення здорових клітин організму в пухлинні. Вчені констатують, що ракові клітини люблять цукор: вуглеводи, особливо прості, дають їм енергію для росту пухлини. На сьогоднішній день найефективнішим протиракову методом харчування є кетодіета - раціон з упором на жири і білок. У той же час фахівці обумовлюються, що довгострокові дослідження про вплив кетодіети відсутні.