Складно відмовити собі від вживання дині зараз, коли сезон. А між тим, цей овоч може викликати дискомфорт і взагалі протипоказаний людям із захворюваннями шлунково-кишкового тракту. Все тому, що диня викликає бродіння і розлад шлунка, особливо, якщо її використовувати в ролі десерту після основного прийому їжі.
Від солодкої дині також краще відмовитися діабетикам, радить лікар-дієтолог Олена Соломатіна. Решті ж слід уважніше підходити до вибору баштанної культури, щоб не купити овоч з нітратами, від якого організму суцільна шкода.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Диня - жіноча ягодаНітрати в організмі перетворюються в нітрити. Вони блокують гемоглобін, він переходить в неактивну форму, тканини перестають дихати. Порушується обмін речовин.
Якісні овочі мають правильну форму, гладку поверхню без вкраплень і зелених плям. Зрілі дині можна відрізнити по сухому хвостику.
"М'якоть у хорошій дині має рівномірну консистенцію без твердих вкраплень і тональних переходів. Насіння у такий дині жовті і блискучі, вони мають м'ясисту смачну серцевину. Сама диня приємно пахне, на смак солодка і соковита", - пояснила лікар.
При цьому слід мати на увазі, що диня дуже корисна. Вона багата на вітамін С, кальцієм, калієм, магнієм і фолієвою кислотою. Овоч очищає організм і відновлює його після інтоксикацій або розладів, виводить солі важких металів і надлишки рідини, зміцнює серцевий м'яз, кістки і зуби, оздоровлює волосся і нігті, розширює судини.
Вживання баштанної культури - ефективна профілактика остеопорозу та захворювань серцево-судинної системи.
"Фолієва кислота, на яку багаті дині, корисна для жінок і дітей. Вона оберігає нервову систему, а також нейтралізує в організмі дію гомоцистеїну, який в надлишку веде до запальних процесів. Каротиноїди, що містяться в дині, покращують зір", - розповіла про користь дині дієтолог.