Ці хрусткі стебла вважають ідеальним овочем для тих людей, що худнуть. У них мало калорій, зате багато клітковини, вітамінів і мінералів. Принадність стебел в тому, що вони можуть використовуватися як для приготування гарячих страв, супів і салатів, так і як самостійна закуска.
Листова селера також багата калієм, натрієм, магнієм і вітамінами. Пряні листочки поліпшують травлення, позитивно впливають на серце і нервову систему, допомагають боротися з гіпертонією, а також мають протизапальний ефект. Листя можна сушити і використовувати в якості прянощів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Від авітамінозу врятує селераКорінь селери рекомендують гіпертонікам і тим, хто страждає від болів в суглобах. Завдяки своєму вітамінно-мінеральному складу кореневої селера допомагає боротися з набряками і має м'який сечогінним дією.
При покупці селери варто звертати увагу на його зовнішній вигляд. Стебла повинні бути насиченого кольору зі свіжими листочками. Кореневої селера краще вибирати невеликого розміру - чим більше коренеплід, тим менш насиченим буде його смак. До речі, зберігаються коріння селери досить довго - дві-три тижні при кімнатній температурі. Тому важливо оглянути коренеплід на предмет гнилі і цвілі.