Відомо, що насичені жири підвищують рівень холестерину в крові, а його підвищений рівень часто спостерігається у людей, у яких розвиваються серцево-судинні захворювання.
Шкода насичених жирів
Понад півстоліття вважалося, що насичені жири в раціоні викликають серцеві захворювання, підвищуючи рівень холестерину в крові. Однак нова модель може дати альтернативне пояснення. У статті, опублікованій в American Journal of Clinical Nutrition, троє вчених підняли питання, яке ставить під сумнів зв'язок між дієтою і серцевими захворюваннями.
"Холестерин - критично важлива молекула для всіх клітин організму", - пояснює доцент Маріт Зінекер, провідний автор дослідження з Університетського коледжу Бьеркнес, Осло, Норвегія. "Клітина оточена рідкої мембраною, яка контролює її функцію. Клітини залежать від здатності включати певну кількість молекул холестерину, щоб їх мембрани не ставали занадто жорсткими або занадто м'якими".
Основа моделі полягає в тому, що, коли насичені жири замінюють поліненасичені в раціоні, клітинних мембран потрібно менше холестерину. Вірно і зворотне, якщо є більше поліненасичених жирних кислот, які включають жирні кислоти омега-3 і омега-6. Це пов'язано з тим, що поліненасичені жири з раціону проникають в клітинні мембрани і роблять їх більш м'якими. Клітини регулюють плинність своїх мембран за рахунок включення холестерину, що надходить з кровотоку. Відповідно до моделі, представленої дослідниками, це може пояснити, чому холестерин в крові знижується, коли ми їмо більше поліненасичених жирів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу