Готова їжа і закуски, які продаються в магазинах і закладах громадського харчування, гірше їжі, приготованої вдома, перш за все, за показниками безпеки для здоров'я
Що найшкідливіше в напівфабрикатах і снеках?
Як відомо, сіль - це потужний підсилювач смаку. З нею будь-яку страву їсти набагато смачніше, ніж без неї. Звичку підсолювати ми набуваємо в дитинстві, спостерігаючи за батьками. А вони тримають сільничку на обідньому столі повною.
Але, на жаль, не всі звички, принесені в доросле життя з дитинства, корисні. І звичка всю їжу солити - в тому числі.
Всесвітня організація охорони здоров'я з'ясувала, що для здоров'я нешкідливо щодня вживати в їжу не більше 5 грамів солі. І це тільки для дорослої людини. Дітям краще їжу зовсім не солити або робити це по мінімуму.
Проте навіть дисципліновані люди, які прислухаються до порад медиків, часто перевищують рекомендований обсяг солі. Чому так відбувається?
Головними постачальниками «незадекларованої» солі в організм є напівфабрикати і готова їжа з їдалень та ресторанів, а також готові закуски (снеки).
- Серед усіх харчових компонентів, серед всіх макро- і мікронутрієнтів в раціоні сучасної людини найбільше перевищення йде по солі. Найбільше перевищення не по калоріях, не по білкам, не по якимось іншим компонентам, а саме по солі, - каже дієтолог.
Тим часом, надмірне споживання солі може призвести до багатьох небезпечних хвороб. У тому числі - серцеві, захворювання нирок та ін.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
7 ознак, що дитина не висипається
Що не можна забороняти дітям?
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен