Одна з найдавніших приправ робить їжу яскравою, а людину - більш здоровою, проте вживати її треба з обережністю
Куркума - відома у всьому світі приправа. Її виготовляють за старовинною технологією з кореня рослини із сімейства імбирних. Ще в давнину (наприклад, в Індії) люди знали, що додавати в їжу цей жовтий порошок корисно для здоров'я як чоловіків, так і жінок.
Сучасні медики змогли точно встановити наскільки корисна куркума і скільки в ній міститься корисних мікроелементів. Згідно з їхніми дослідженнями, приправа багата ефірними маслами, фосфором, залізом, йодом, кальцієм, холін, а також вітамінами групи В (В1, В2, В5), С і К.
Вчені встановили, що куркума володіє унікальною здатністю проникати в мембрани клітин людського організму і зміцнювати їх, підвищувати стійкість до атак хвороботворних мікробів. Саме тому лікарі рекомендують хворим на артрит неодмінно включати куркуму в свій раціон. Корисна приправа і для тих, у кого є якесь запалення в організмі. Жовтий порошок допоможе швидше видужати, зміцнить імунітет і подарує небувалу перш енергійність у всіх справах.
Примітно, що в східних країнах вважають, що саме ця приправа допомагає людям зберігати струнку фігуру, мати свіжий колір обличчя і гострий зір.
Крім того, є науково підтверджені дані, що приправа допомагає зміцнювати здоров'я печінки, знижує ризик захворювання на гепатити, цукровий діабет, псоріаз та інших недуг.
Однак безконтрольно куркуму вживати в їжу не можна. За словами медиків, це може викликати серйозну алергічну реакцію. І навіть набряк Квінке. Тому, перш ніж зважитися зробити щоденною традицією додавати куркуму в їжу, варто проконсультуватися з лікарем.