Кінець робочого тижня для багатьох прийнято супроводжувати келихом вина або іншими міцними напоями. Однак для тих, хто стежить за своїм здоров'ям, такий відпочинок може стати шкідливим
Додає зайві калорії
Спиртне і саме по собі досить калорійне. Так, на один келих червоного вина припадає приблизно 125 калорій. А, наприклад, в коктейлях їх ще більше, з огляду на солодкі добавки.
Крім того, при вживанні міцних напоїв прийнято їх закушувати, що також збільшує калорійність. При цьому відчуття насичення приходить повільніше.
Блокує всмоктування поживних речовин
У малих дозах спиртні напої здатні стимулювати апетит, однак при вживанні великого обсягу сигнали голоду придушуються. В результаті скорочується кількість споживаних продуктів, багатих поживними речовинами.
Алкоголь також згубно впливає на процес засвоєння мікро- та макроелементів, необхідних для здорової роботи організму. Це призводить до виснаження і занепаду сил. У число заблокованих для засвоєння вітамінів входять B12, фолат і вітамін A, а також деякі мінерали (цинк, магній і калій).
Заважає роботі мозку
Згідно з нещодавно проведеним дослідженням, алкоголь стимулює організм до вживання більшої кількості продуктів. Це відбувається через вплив спиртного на нейрони мозку, в тому числі, стимулюються нейрохімічні і периферичні системи, які беруть участь в контролі апетиту, що призводить до переїдання.
Експеримент показав, що всього трьох порцій алкоголю досить, щоб знизити рівень гормону лептину (що відповідає за контроль апетиту) на 30%.
Порушує ритми сну
Алкоголь має седативну і депресивну дію, що може заважати сну і викликати почуття втоми. Через відчуття млявості після першого келиха з'являється сонливість, але через кілька годин після вживання напою відбувається сплеск адреналіну, гормону стресу, який збільшує частоту серцевих скорочень, в результаті чого відбувається пробудження. Це збиває цикли і якість сну, викликаючи на ранок відчуття втоми.
Підвищує ризик захворювань
При вживанні алкоголю збільшуються шанси заробити:
Рак. Наприклад, рак грудей, рота, глотки, гортані, стравоходу, печінки, товстої і прямої кишки.
Запалення печінки. Спиртне викликає рубцювання тканин, що може привести до цирозу і навіть токсичного гепатиту.
Гіпертонія. Алкоголь впливає на серцевий м'яз і послаблює його.