Жоден гурман в пошуках чогось вишуканого не пішов би в лікарняний кафетерій, але за іронією долі саме там з'явилася найкорисніша каша. Ідея її приготування належить швейцарському лікарю, який в далекому 1900 році шукав простий спосіб зберегти численні переваги вівсянки для своїх пацієнтів
Незвичайна "нічна вівсянка" виявилася найкориснішою на сніданок
Надалі страва отримала назву нічна вівсянка. Вона являє собою суміш сирого вівса, замоченого на ніч у воді, молоці або йогурті, який подається з фруктами і горіхами. Такий спосіб приготування каші робить її схожою на пудинг, що володіє винятковою користю для здоров'я.
Поліпшення метаболізму
Сирий овес - один з кращих джерел стійкого крохмалю, який потрапляє в кишечник в неперетравленому вигляді. Там він стає їжею для корисних бактерій, які допомагають підтримувати здоровий баланс мікробіома. В результаті роботи бактерій крохмаль перетворюється в кислоти, що пригнічують апетит і прискорюють спалювання калорій. Фактично, згідно з дослідженням Nutrition & Metabolism, заміна всього 5% щоденних вуглеводів на такий крохмаль може підвищити метаболізм на 23%.
Засвоєння поживних речовин
Замочування на ніч цільного зерна в йогурті допомагає розщепити фітинову кислоту - антінутрієнт, який заважає діяльності травних ферментів і перешкоджає всмоктуванню мінералів. Посилити засвоюваність вуглеводів ще більше допоможе додавання в таку вівсянку лимонного соку або яблучного оцту.
Поліпшення здоров'я серця
Вівсяні висівки мають репутацію борців з холестерином, що вкрай корисно для серцево-судинної системи. Згідно з дослідженням, клітковина в вівсянці, відома як бета-глюкан, знижує рівень холестерину в організмі на 5-10%. Щоб скористатися цим перевагами, потрібно з'їдати дві порції звичайної вівсянки в день. Однак не менш ефективною може бути одна тарілка нічної вівсянки. Домогтися такого результату допомагає додавання в кашу все того ж лимонного соку. У дослідженні, опублікованому в Journal of Nutrition, стверджується, що вітамін С підвищує здатність злакових знижувати рівень холестерину.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу