Продукти, що містять залізо, треба їсти кожен день, щоб заповнити життєво важливий елемент для злагодженої роботи організму
Якщо не вистачає заліза
Залізо - це один з найважливіших елементів, що бере участь в безлічі біохімічних процесів, воно, зокрема, необхідне для синтезу гемоглобіну. У його склад входить міоглобін, що відповідає за насичення киснем м'язів. Його дефіцит призводить до зниження працездатності, підвищеної стомлюваності, сухості шкіри, ламкості нігтів.
Субпродукти і яловичина
Ці продукти підійдуть для тих, хто не мислить своє меню без шматка м'яса. Яловича печінка, серце, нирки - не тільки відмінні джерела заліза, але і містять мало калорій. Для тих, хто боїться зайвих кілограмів і дотримується збалансованого харчування, - дуже хороший варіант.
У яловичині достатня кількість заліза. Але дієтологи радять включати її в раціон харчування не частіше двох разів на тиждень, так як в ній високий вміст холестерину.
Рослинні джерела заліза
Якщо ви дотримуєтеся вегетаріанського меню, вам просто необхідні рослинні джерела для кращого засвоєння заліза. Обов'язково у вашому раціоні повинні бути продукти, що містять вітамін С: солодкий перець, цитрусові, ягоди.
Шпинат буде однаково корисний і для вегетаріанців, і для м'ясоїдів, так як він містить достатню оптимальну кількість заліза для добової норми. Навіть тушкований шпинат зберігає свої властивості. Тому готуйте з ним омлети, смузі, салати і тушкуйте з овочами.
Бобові містять рекордну для рослинних продуктів кількість легкого і корисного білка, а ще багаті залізом. Квасоля, чечевиця, нут дадуть організму велику кількість клітковини. Вони так само працюють як натуральний сорбент, виводячи з організму все шкідливе.
Не відмовляйтеся від шматочка шоколаду. Причому навіть на ніч. Якщо рахуєте калорії і стежите за фігурою, то краще вживати гіркий шоколад. У 30 г гіркого шоколаду міститься половина добової норми заліза.