Білі гриби вважаються одним з делікатесів - вони великі, міцні і ситні. Але виявилося, що ці гриби не просто смачні, вони ще й корисні
Не просто делікатес: про несподівану користь білого гриба з'ясували вчені
Вчені стверджують, що боровики (інша назва цих грибів) є хорошими джерелами білка і клітковини: 2 грами волокон і 3 грама білка в 100 грамах гриба. Також в них абсолютно немає жиру і всього 25 калорій. Крім того, білі гриби містять велику кількість калію, кальцію, заліза, вітамінів А, В і С і антиоксидантів (бета-каротин і лікопін).
Що кажуть дієтологи?
За рахунок низької калорійності і відсутності жиру, білі гриби - гарна підмога для тих, що худне. Харчові волокна і білок допоможуть відчувати ситість довше, завдяки чому вдасться уникнути переїдання або зайвих перекусів, стверджують дослідники.
Але це не вся користь. Антиоксиданти і мікроелементи здатні скоротити згубний вплив окисного стресу на організм, що допоможе в боротьбі з хронічними запаленнями. А клітковина, згідно з дослідженнями, підтримає здоров'я кишечника, позбавить від запорів та інших проблем з травленням.
Боротьба з раком
Виявляється, це далеко не всі корисні властивості боровиків. З 2016 та 2017 років роках були опубліковані дослідження, згідно з якими регулярне вживання білих грибів в їжу скорочує кількість ракових клітин в товстій кишці. Це пов'язано з наявністю рибонуклеїнової кислоти (РНК) в цих грибах. Потрапляючи в організм, вона стимулює синтез ДНК, що допомагає боротися з клітинами HT-29, що відповідають за розвиток раку товстої кишки у людини.
Як їсти гриби?
Щоб отримати максимальну користь від білих грибів, не потрібно йти ні на які хитрощі. Термічна обробка не руйнує РНК. Тому боровики можна спокійно використовувати:
- в супах - в різотто - в запіканках - в пасті - просто обсмажити або запекти
Побічні ефекти
Першим і головним побічним ефектом є індивідуальна непереносимість цих грибів. Також гриби здатні накопичувати в собі важкі метали і токсини. Тому потрібно їсти їх з обережністю і купувати в магазині, а не самостійно збирати в лісі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Бобові для прикорму дітей
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?