Перерви на каву протягом дня для багатьох є нормою, проте фахівці стверджують, що занадто багато кофеїну шкодить здоров'ю. Американський Національний інститут по боротьбі зі зловживанням наркотиками попереджає, що кава може викликати залежність
Побічні ефекти кави: чому не варто зловживати цим напоєм
Незважаючи на те, що з наукової точки зору напій не викликає звикання, після різкої відмови від нього у людини може статися синдром відміни. Симптоми: втома, головний біль і безсоння. При цьому негативні прояви можуть бути і при вживанні занадто великої кількості кофеїну, в їх числі підвищене занепокоєння і порушення сну.
Крім того, з особливою обережністю до кави потрібно ставитися людям із захворюваннями шлунково-кишкового тракту . А тим, хто страждає кислотним рефлюксом або печією, краще повністю відмовитися від неї. У більшості людей час від часу буває печія, але, якщо проблема виникає знову і знову, кава може її посилити. Навіть перехід на каву без кофеїну не допоможе при розладах шлунка після вживання цього напою.
Хоча кава і може чинити негативний вплив на організм, дослідження показують, що в невеликих кількостях напій корисний для здоров'я. Наприклад, вчені з університету Флориди з'ясували, що вживання кави в дорослому віці на 70% знижує ймовірність розвитку деменції. Також, згідно з деякими дослідженнями, напій може знизити ризик раку порожнини рота.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Які гени передаються дітям від тата, а які — від мами?
Чому діти найчастіше народжуються вночі?
«Мандаринки» з плавлених сирків — оригінальна і проста закуска