Погана звичка
Дієтологи в усьому світі наполягають, що останній прийом їжі повинен бути не пізніше, ніж за три години до відходу до сну. Тільки при такому режимі харчування можна зберегти і здоров'я, і фігуру. Однак реальність вносить свої корективи: іноді буває, що нормально поїсти у людини немає ніякої можливості. Тому вечеря починається приблизно в 9 вечора або пізніше.
Звичайно, це неправильно. Але що робити, якщо їсти хочеться так сильно, що не заснути?
Режим харчування у всіх повинен бути індивідуальним
Дієтолог Олена Знахаренко не бачить в цій ситуації особливих проблем. Вона впевнена, що харчування має бути підлаштоване під індивідуальний ритм життя конкретної людини, а не загальні рекомендації лікарів.
Тому, якщо вам так ТРЕБА, то МОЖНА їсти і після 6 години вечора.
Правда, важливо розуміти, яка їжа буде корисною, а яка неодмінно відіб'ється на показнику ваг і на боках.
Що можна їсти ввечері?
Що ж можна їсти пізно ввечері, якщо на голодний шлунок ніяк не заснути? Дієтолог Знахаренко рекомендує вибирати продукти, багаті клітковиною. Завдяки ним насичення настане швидше, ніж шлунок буде переповнений їжею.
Крім того, вечерю слід готувати з легко засвоюваних продуктів, які не дозволять перевантажувати підшлункову залозу. Адже варто враховувати, вона активно працює лише до 21-ї години, а після відправляється на «заслужений відпочинок».
Непогано включити в пізню вечерю і продукти, багаті білками. Наприклад, білу рибу, курку або варені яйця. Чудовим доповненням до них стане свіжа зелень.
Експерт також уточнює, що, незважаючи на апетит, не варто йти у нього на поводу: порції повинні бути мінімальними. Краще, якщо вони будуть складати приблизно третину від звичного обсягу.
Якщо часу на приготування риби або курки немає, то можна цілком обійтися овочами і фруктами. Наприклад, морквою, буряком, черешнею або грушею.