Зберігати хліб у хлібниці - не означає уберегти його від зайвої вологи або, навпаки, сухості
Головний продукт в кожному будинку
В Україні хліб їдять на сніданок, обід і вечерю, роблять з нього пироги, десерти, додають в котлети та інші страви. Деякі досвідчені господині можуть навіть зварити суп в буханці хліба.
А ось з тим, як зберегти свіжість і аромат головного продукту, нерідко виникають проблеми: взимку він часто сиріє на кухні, а влітку швидко перетворюється в сухар.
Як найкраще зберігати хліб і хлібобулочні вироби
Існує кілька перевірених мільйонами господинь способів
Обернути в чисту натуральну тканину. Краще, якщо це буде груба полотнина або відріз льону. Тканину не потрібно міняти кожен раз, а ось прати її регулярно господарським милом - дуже бажано.
У поліетиленовому пакеті. Цей метод дозволить зберігати хліб чотири-п'ять днів. Однак, щоб усередині пакета не утворився вологий конденсат, не забувайте проробляти в ньому кілька невеликих дирочок для «вентиляції».
У паперовому пакеті. Відмінний спосіб зберігання хліба для тих, хто любить похрумтіти.
У морозильній камері. При стабільній температурі -18 ºС хліб здатний залишатися свіжим до півроку! Але для цього його треба ще й правильно розморожувати: при кімнатній температурі протягом декількох годин. Якщо спробувати прискорити процес і помістити хліб в мікрохвильовку, то він стане м'яким і неїстівним.
Неймовірно, але факт
У це складно повірити, але при зберіганні хліба в хлібниці, він швидко втрачає і свіжість, і корисні властивості. Туди легко проникає волога, яка часто буває в кухні. Крім того, деякі конструкції занадто щільно закриваються, а тому що зберігаються в них вироби швидко стають непридатними до вживання. Більш того, на них може утворитися цвіль.
При перших ознаках появи цвілі на хлібі, його слід викинути. Не варто сподіватися на те, що, відрізавши зіпсований шматок, ви вбережете решту: спори цвілі швидко заражають весь продукт.