Рибу радять включати в раціон якомога частіше. Стало відомо, яку користь може принести один з представників сімейства скумбрієвих
Йдеться про тунець. Користь цієї риби для здоров'я може бути пояснена вмістом в ній вітамінів, мінералів і органічних сполук. До них відносяться селен, фосфор, залізо, магній, цинк і калій, а також омега-3 жирні кислоти. Крім того, до складу тунця входять вітаміни В12, B6 і D. Чим же корисний тунець?
Зміцнення здоров'я серця
Тунець має високий рівень омега-3 жирних кислот, які допомагають знизити рівень "поганого" холестерину в артеріях і кровоносних судинах. Згідно з дослідженням, опублікованим в журналі Американської медичної асоціації, жінки, які споживають більшу кількість риби, включаючи тунця, а також омега-3 жирні кислоти в добавках, мають більш низький ризик розвитку ішемічної хвороби серця.
Зниження тиску
Калій, що міститься в тунці, є судинорозширювальним засобом і дуже хороший для зниження кров'яного тиску. Зниження артеріальної гіпертензії може значно поліпшити здоров'я, знизивши навантаження на серцево-судинну систему. Це допоможе запобігти серцеві напади та інсульти, а також такі захворювання, як атеросклероз, кажуть дослідження.
Зміцнення імунітету
Тунець містить велику кількість вітаміну С, цинку і марганцю, які вважаються антиоксидантами - вони є одними з захисних механізмів організму від вільних радикалів, шкідливих побічних продуктів клітинного метаболізму, що викликають хронічні захворювання. Однак справжнім чемпіоном зі стимулювання імунної системи тунця є селен, стверджують вчені.
Протиракові властивості
Тунець має антиоксидантні властивості завдяки селену і іншим поживним речовинам, що робить його ефективним засобом профілактики деяких видів раку. Вченими з Американської асоціації досліджень раку було висловлено припущення, що споживання риби, особливо жирної, може знизити ризик розвитку колоректального раку.