Лікар в своєму youtube-каналі розповів про два дієвих рішення серйозної для багатьох проблеми
Переїдання - серйозна проблема, яка може привести до неприємних наслідків для організму: проблем з серцем, цукрового діабету, гормональних порушень і ожиріння. Від звички переїдати буває дуже непросто позбутися. Михайло Петрик, лікар, фахівець в області ультразвукової діагностики розповів, чому ми переїдаємо і дав кілька порад, як перестати це робити.
Чому ми переїдаємо
Причинами переїдання часто можуть бути стрес, харчові звички, неправильний режим дня і прийоми їжі або вічно відволікаючі телефон і телевізор. Лікар зазначив, що одна з основних причин переїдання - наш мозок не завжди встигає за шлунком. І до моменту, коли шлунок вже наповнений, в мозок ще не надійшов сигнал, що шлунок наповнений. І нам здається, що ми готові з'їсти ще більше.
Поради від тих, хто знає
Лікар виділив два найдієвіших вирішення цієї проблеми. І, як не дивно, ці рішення придумали не лікарі, не є фахівцями, які не дієтологи, а люди, які страждають на нервову анорексію. Ці люди вважають, що повинні постійно худнути. Через те, що вони свідомо обмежують себе в їжі в страху погладшати, у них хворобливе сприйняття свого власного тіла. Природно, що в спробах обмежити себе в їжі, вони постійно борються з почуттям голоду. І хто, краще людей, які страждають на анорексію, знає, як це почуття зробити менш нестерпним!
Як не переїдати
Один з їх найпростіших, на думку лікаря , прийомів - використання маленьких порцій. Однак, такий спосіб не завжди дієвий, особливо якщо сили волі бракує, а поруч знаходиться холодильник.
Другий прийом - дуже довге пережовування. Чим довше людина жує, тим більше часу у головного мозку, щоб сприйняти сигнали зі шлунка, оцінивши їх як «наповнення» і перестати подавати їх як «сильне почуття голоду».
Поради від лікаря
Лікар Петрик порадив тим людям, які не в силах впоратися зі своїм почуттям голоду, просто пережовувати їжу ретельніше. Робити від 20 до 40 жувальних рухів на один ковток. Таким чином, почуття насичення буде приходити швидше.
Михайло Петрик уточнив, що нікому не бажає нервової анорексії. Це дуже важкий стан, яке часто закінчується летальним результатом.