Дієтолог пояснила, якими наслідками загрожує потрапляння цвілі, яка заразила хліб, в організм
Коли економія небезпечна для здоров'я
Ще від батьків і бабусь-дідусів ми твердо знаємо, що викидати продукти недобре. Навіть якщо на них з'явилися підозрілі плями, їх можна акуратно обрізати і знову ставити на стіл, готувати з них їжу.
Виявляється, дотримуватися цього правила може бути небезпечно для життя. Про це заявила лікар-дієтолог Олена Мотова.
За її словами, вживання цвілої їжі може викликати алергічні реакції і навіть серйозні проблеми з диханням.
І особливо небезпечним може бути вживання в їжу хліба, на якому вже з'явилася цвіль.
- Пористі продукти на кшталт хліба також можуть бути забруднені під поверхнею. До речі, люди, які страшенно бояться консервантів в їжі, чомусь не розуміють, що вони потрібні саме для запобігання появи цвілі, - стверджує дієтолог.
Вона також підкреслює, що практично всі м'які продукти містять багато вологи, тому цвіль і патогенні бактерії, які часто її супроводжують, можуть легко проникати в товщу продукту. Тому вирішити проблему просто відрізавши зіпсований шматок не вийде.
Чому цвіль на хлібі небезпечна?
Олена Мотова зазначає, що цвіль небезпечна, перш за все, тим, що здатна виробляти токсичні хімічні речовини - мікотоксини.
- Надійних методів видалення мікотоксинів з харчових продуктів в процесі технологічної та кулінарної обробки не існує: мікотоксини надзвичайно термостабільні, вони витримують температуру 100 градусів і більше, - каже медик .
Якщо такі речовини потраплять в ослаблений організм, то можуть викликати серйозні ускладнення зі здоров'ям. І найлегша форма недуги - алергічна реакція: почервоніння, лущення шкіри і ін. У деяких людей, що мають алергію на цвіль, може розвинутися навіть набряк Квінке. А це, в свою чергу, може навіть призвести до смерті (якщо вчасно не надати екстрену допомогу хворому).
У разі виявлення зіпсованої їжі дієтолог рекомендує її відразу викидати. Не зайвим буде і провести перевірку продуктів, які лежали поруч: спори цвілі могли поширитися і на них.