Насіння льону є дуже корисним для організму продуктом у тому числі тому, що харчові волокна, що містяться в них, "як щітка очищають кишечник, стимулюють його перистальтику і створюють відчуття ситості". Але досягти максимального позитивного ефекту можна тільки при правильному вживанні
Дієтолог розповіла, як отримати всю користь з насіння льону
Про це у своєму Instagram розповіла дієтолог Світлана Фус. За словами фахівця, насіння льону містить у великій кількості омега-3 жирні кислоти і є цінним рослинним джерелом цих сполук. Такі кислоти необхідні для будівництва клітинних мембран, вони зменшують в'язкість крові, підвищують еластичність судин, знижують ризик розвитку цукрового діабету та ожиріння.
Також, зазначила Світлана Фус, насіння льону можна назвати природним статином, оскільки воно сприяє нормалізації рівня холестерину. Вважається, що його надлишок негативно впливає наші судини.
Додаткова користь для жіночого організму полягає в тому, що насіння багате і на фітоестрогени. Ці фенольні сполуки з антиоксидантною активністю захищають від новоутворень та допомагають полегшити дискомфорт, пов'язаний із менопаузою.
Однак отримати всю цю користь з насіння льону можна тільки при їх правильному приготуванні. Як підкреслила Світлана Фус, цілісні насіння не перетравлюються в організмі повністю, тому найкраще подрібнювати їх у кавомолці безпосередньо перед вживанням. Так вони збережуть усі корисні речовини, а жирні кислоти не згорнуть.
При цьому можна вживати не більше однієї-двох столових ложок насіння або 10-20 г на день. Інакше велика кількість клітковини може навпаки викликати дискомфорт у кишечнику. Крім того, насіння містить у невеликій кількості рослинні ціанідні сполуки, тому переборщувати з ними не варто.
У будь-якому разі перед включенням цього продукту у свій регулярний раціон варто проконсультуватися з лікарем щодо можливих побічних ефектів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
7 ознак, що дитина не висипається
Що не можна забороняти дітям?
Ніжний курячий паштет за 14 хвилин
Тушковане куряче філе з гарбузом в сметанному соусі