Виявляється, соковита і яскрава ягода дуже корисна, особливо якщо їсти її регулярно
А ви знали, що плоди ківі спочатку були дрібними та дуже кислими? Тільки на початку XX століття в Новій Зеландії один садівник серйозно зайнявся її селекцією. І через 30 років ми можемо насолоджуватися смачною та солодкою ягодою. А крім цікавого смаку, вона ще славиться своїми корисними властивостями. Про те, чим же такі корисні плоди ківі, читайте нижче.
Вітаміни та мінерали
Ківі дуже багатий різними вітамінами та мінералами. Особливо його відрізняє рекордний вміст вітаміну С. Звідси кислуватий смак ягоди. До речі, для того щоб поповнити свою добову норму цього вітаміну, достатньо з'їдати одну або дві ягоди на день. Крім цього, в ній багато магнію та нікотинової кислоти. У складі ківі також знаходяться рослинний білок, клітковина, пектин, фолієва кислота та антиоксиданти. А ще в ній є вітаміни групи В та залізо.
Проблеми із ШКТ
Цей плід дуже корисний для роботи травної системи. А річ у тому, що у ківі знаходиться фермент актинидин. Саме він відповідає за розщеплення білка в організмі, запобігання згортання крові та активну стимуляцію травлення. Крім актинідину в ківі міститься ще досить багато фруктових кислот, які також допомагають травній системі працювати краще. До речі, китайська медицина протягом багатьох років використовує ківі як засіб від каменів у нирках, а також для нормалізації роботи ШКТ.
Вітамін С для шкіри
Для тих, кому хочеться мати гарну, гладку та здорову шкіру – дуже допоможе ківі. Винуватець всього – вітамін С. Він вважається природним антиоксидантом. Саме він запобігає передчасному старінню, покращує її якість, робить її м'якшою і надає їй сяйва. Ще однією особливістю вітаміну С є вироблення колагену. Він також підвищує його засвоюваність. Головною умовою є його регулярне вживання. Крім цього, намагайтеся налагодити режим харчування – так ефект від ківі стане набагато більшим.
Зміцнення імунітету
Ківі – це дуже активний помічник у боротьбі із симптомами застуди та грипу. Крім цього, ківі сприяє зміцненню імунітету. До речі, в цьому також бере участь вітамін С та інші фруктові кислоти. Вони допомагають виробленню імуноглобуліну, який бере участь у боротьбі з хвороботворними бактеріями. Тому, якщо регулярно їсти ківі, то ризики появи багатьох захворювань будуть набагато нижчими.