Модна система дворазового харчування може спровокувати розвиток небезпечних захворювань
Різноманітність у моді
Сьогодні стало модним дотримуватися певної стратегії харчування. Наприклад, є тільки продукти, рослинного походження, або протягом тижня харчуватися стравами, виготовленими з продуктів одного кольору. Хтось, сподіваючись на зниження ваги, обов'язково слідує дієті, інші просто дотримуються правил: їжі в тарілці має бути не більше розміру стисненого кулака. Дієтологи таку різноманітність заохочують. Але тільки якщо нові методики організації харчування не шкодять здоров'ю. Адже не всі поширені схеми придумані фахівцями.
Найбільшої критики заслужила дієта, яка передбачає, що їсти треба лише двічі на день.
У чому небезпека тривалого голодування?
Дворазовий прийом їжі - це фактично відмова від повноцінної вечері. Залишаються пізній сніданок, годин о 10-11, і обід, який починається через 5-6 годин. У перервах можна лише пити рідину. І жодних перекусів сухариками чи сухофруктами.
– Прибічники цієї методики впевнені, що так вони менше споживають калорій та більш активно витрачають енергію. Мовляв, за рахунок цього швидко йде зайва вага. Проте, насправді здоров'ю завдається більше шкоди, ніж користі, – каже дієтолог Олександр Бєгунов .
За словами експерта, переривчасте голодування та дворазовий прийом їжі абсолютно не корисні для здоров'я та нормальної роботи органів шлунково-кишкового тракту. Крім цього, варто пам'ятати, що надлишок їжі після тривалої перерви шкодить обмінним процесам.
Переривчасте голодування значно підвищує рівень кортизолу в організмі. Особливо у тих, у кого раніше було діагностовано дисфункцію надниркових залоз.
Рідкісні, але рясні прийоми їжі також здатні викликати різкі стрибки цукру в крові. Тому людям, які мають дисбаланс цукру чи інсулінорезистентність, вирішуватись на такий режим харчування не варто: не виключено погіршення стану.