Доктор Ума Найду, американський дієтолог-психіатр, експерт з мозку та викладач Гарвардської медичної школи у статті для CNBC, назвала шість найкращих продуктів для роботи мозку
Крім надання аромату спеції відомі своїми антиоксидантними властивостями. Вони допомагають мозку боротися зі шкідливими вільними радикалами і запобігають окисному стресу, який може пошкодити тканини. Так, куркума чудово допомагає зменшити занепокоєння. Куркумін, активний інгредієнт куркуми, може зменшити тривогу та змінити відповідний хімічний склад мозку. Ще однією корисною спецією є шафран. Дослідники виявили, що застосування шафрану значно зменшує симптоми депресії.
Ферментовані продукти виготовляються шляхом змішування молока, овочів або інших сирих інгредієнтів з такими мікроорганізмами, як дріжджі та бактерії. Серед них – простий йогурт з активними культурами, квашена капуста, корейська кімчі та чайний гриб. Все це джерела живих бактерій, які можуть покращити здорову функцію кишечника та зменшити занепокоєння. Йогурт, багатий на пробіотики, може бути важливою частиною вашого раціону, але потрібно мати на увазі, що йогурт, що пройшов термічну обробку, не має таких же переваг, зазначає дієтолог.
Темний шоколад є чудовим джерелом заліза, яке допомагає створити оболонку, що захищає нейрони, і допомагає контролювати синтез хімічних речовин та хімічних реакцій, пов'язаних із настроєм. Опитування понад 13 тисяч дорослих американців показало, що у людей, які регулярно їдять темний шоколад, ризик симптомів депресії знижується на 70 відсотків. У темному шоколаді також міститься багато антиоксидантів.
Авокадо має велику кількість магнію, який є важливим для правильної роботи мозку. Численні дослідження показали, що депресія пов'язані з дефіцитом магнію. Декілька тематичних досліджень, у яких пацієнтів лікували від 125 до 300 міліграм магнію, продемонстрували швидке одужання від великої депресії, часто менш ніж за тиждень.
Горіхи містять корисні жири та олії, необхідні нашому мозку для нормального функціонування, а також необхідні вітаміни та мінерали, як наприклад, селен у бразильських горіхах. Протизапальна та антиоксидантна дія омега-3 жирних кислот у волоських горіхах дає великі надії на покращення мислення та пам'яті. Нарешті, ще одним важливим продуктом для покращення роботи мозку є листова зелень, вона містить вітамін Е, каротиноїди та флавоноїди, які є поживними речовинами, що захищають від деменції та зниження когнітивних функцій. Ще одна перевага полягає в тому, що вони є джерелом фолієвої кислоти, природної форми вітаміну B9, який є важливим для утворення еритроцитів.