Лікар-гастроентеролог, гепатолог Сергій В'ялов пояснив, як обробляти зелень перед вживанням, і кому її краще не їсти
Лікар розповів, як потрібно обробляти зелень перед вживанням
В'ялов порадив тримати куплену в магазині або на ринку зелень у сольовому чи оцтовому розчині – по одній столовій ложці солі чи оцту на 1 літр води. Тримати потрібно протягом півгодини.
Лікар зазначив, що тоді буде видно, що від трав відійдуть не лише шматочки бруду, а й різні дрібні комахи та яйця гельмінтів, чого не видно неозброєним оком. Ця процедура позбавляє і хвороботворних мікробів.
Експерт попередив, що, незважаючи на користь зелені, цей продукт можна не всім. Петрушка, кріп, шпинат та інші зелені продукти багаті на клітковину, яка нормалізує роботу кишечника, але її надлишок, навпаки, може викликати діарею. До цього він додав, що трави мають жовчогінний ефект, тому людям з камінням у жовчному їсти зелень не можна.
«Трави можна лише тим, хто не має каменів у жовчному міхурі. Тому що якщо вони є, то під впливом жовчогінних засобів один із них може застрягти у протоці. Добре, якщо вийде сам по собі: тоді відбудетеся жовчною колікою. Але якщо не вийде, то буде калькулозний холецистит, а цією проблемою займаються виключно хірурги», - наголосив лікар.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чи можна гуляти дитині з температурою?
Як полегшити коліки в новонародженого?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою