Пацієнт британського лікар Мартіна Скарра запевняє, що після вживання кефіру почувається значно краще психологічно.
Кишечник перебуває у постійному зв'язку з мозком за допомогою нервової системи, виділення гормонів та хімічних речовин, відомих як нейротрансмітери. Це відбувається в періоди підвищеної нервової збудливості, наприклад перед іспитами або співбесідою при прийомі на роботу.
Людей не тільки відвідують тривожні думки, у них пропадає апетит, з'являється нудота і навіть діарея. Важливою віссю зв'язку є мікробіом кишечника - мільярди бактерій, вірусів, грибків та інших мікроорганізмів, які співіснують у травному тракті.
Мікробіом допомагає регулювати імунну систему, і є деякі докази того, що здоров'я кишечника впливає на багато неврологічних і психологічних станів. Ми знаємо, що стрес пов'язаний із змінами у різноманітності мікробів у кишечнику, хоча поки не дуже зрозуміло, чому це відбувається. Зазначено, що ніяка їжа чи дієта власними силами вилікувати тривожний розлад і депресію неспроможна. Але деякі невеликі за масштабом дослідження показували, що збалансоване харчування, що включає обмеження рафінованих та оброблених продуктів на кшталт солодощів, покращує настрій пацієнтів із депресією.
А ось споживання великої кількості кофеїну, напоїв і продуктів, що містять його, за деякими непрямими даними, може посилити тривожну симптоматику. Звичайно, причиною цього може бути не сама їжа – потрібно краще дбати про себе та довше спати. Відомо, що такі продукти як кефір, бобові та сочевиця, підтримують різноманітний мікробіом. Однак пам'ятайте, що ферментовані продукти з високим вмістом клітковини на кшталт сочевиці важче перетравлювати, можуть провокувати здуття та інші порушення травлення. Тому захоплюватись ними теж не слід.