Вживання кориці асоціюється зі зниженням рівня цукру в крові, а головний компонент куркуми, куркумін, відомий як потужний антиоксидант, що бореться із запаленням.
Але спеції можуть бути також небезпечними при неправильному вживанні. У магазинах зазвичай продають недорогий за собівартістю варіант кориці, на виробництво якого йде кора певного дерева. Цей сорт кориці відомий як "касія". Спецію з кори касії небезпечно вживати у високих дозах. У приправі міститься кумарин, він надає кориці характерного солодко-гіркого аромату. Високі дози кумарину при тривалому вживанні можуть токсично впливати на печінку. Не потрібно вживати більше однієї чайної ложки спеції з кори касії на день.
В деяких випадках організм через підвищену чутливість до кумарину може гостро реагувати на нього – при цьому виникають головні болі, проблеми зі шкірою та ШКТ разом із болем у животі, нудотою, печією.
Щодо куркуми, ця спеція небезпечна для вагітних жінок через свою властивість стимулювати тонус матки.
Куркуму не рекомендується додавати в їжу людям з гострим і хронічним гепатитом, виразковою хворобою шлунка та дванадцятипалої кишки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Якщо дитина падає в істерику і не хоче йти додому з прогулянки
Як батькам виховати справжнього чоловіка?
Оладки з цвітної капусти — для дітей і дорослих
Намазка з соняшникового насіння і в'ялених томатів