Лікар-ендокринолог Олена Вавілова розповіла, чому в холодну пору року частіше і більше хочеться їсти і чи може така поведінка говорити про харчовий розлад.
– У холоди терморегуляція організму перебудовується, прискорюється метаболізм, а їжа служить основним «паливом» у цьому процесі: через це ми частіше відчуваємо голод і зустрічаємося з холодильником – мозок подає сигнали організму, – розповіла Олена Вавілова .
За її словами, у спеку організм працює зовсім інакше: їсти хочеться менше, тому що обмін речовин уповільнюється.
Щоб підготуватися до зими, наш організм надає перевагу більш жирній і калорійній їжі.
Іноді, за словами медика, виникає порушення харчової поведінки через зміну пори року. Зі зменшенням світлового дня нас долає осіння нудьга, виникає дефіцит гормонів радості.
- Часто ми починаємо заїдати стрес чимось солодким, шукаємо швидке і доступне перекушування. Належить таке харчове порушення до групи емоціогенних – гіперфагічна реакція на стрес: підвищення апетиту та «заїдання» своїх проблем, що перетікають у переїдання та відкладення жирів, - пояснила Олена Вавілова.
За її словами, емоційний дискомфорт, а не голод стають стимулом до їди.
- Організм починає використовувати не жирові запаси, а речовини, які потрапили в кров після чергового їди, - розповіла медик.
Вона порадила за бажання перекусити замінювати чіпси чи печиво на овочеві палички, печиво та чіпси чи слайси із фруктів. Пити більше чистої негазованої води, вживати сезонні овочі та фрукти: білокачанну та цвітну капусту, гранати, гарбуз, зимові яблука та ріпу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Стать майбутньої дитини можна вирахувати за іменами батьків
Топ-3 речі з дитинства, які батькам варто зберегти на згадку своїм дітям
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою