Люди можуть вживати буряки щодня у помірній кількості.
Користь буряка
Цей недорогий скромний овоч містить багато антиоксидантів, а також важливі для здоров'я мінерали та вітаміни: кальцій, фосфор, калій, магній, залізо, цинк вітаміни В1, В2 та В6, вітамін С. Крім того, буряк має низку властивостей, що зміцнюють здоров'я організму.
Поліпшує роботу мозку. Буряк багатий на речовини нітрати, які в організмі перетворюються на оксид азоту. Під дією оксиду азоту розслаблюються та розширюються кровоносні судини, у тому числі в головному мозку – це забезпечує найкраще транспортування кисню та поживних речовин. Як результат, підвищується концентрація уваги, покращуються інші функції мозку.
Поліпшує функції печінки. Бетанін, що міститься в буряках, не тільки допомагає при високому кров'яному тиску, але також надає позитивний вплив на печінку. Наприклад, завдяки його дії зменшується накопичення жиру у печінці, активізуються її функції, знижується рівень холестерину.
Стимулює травлення. Як багато інших овочів, буряк містить клітковину, яка є ефективним активатором травлення. Включення в раціон буряків запобігає запорам і знижує ризик розвитку геморою.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Психологи розповіли, як не розпестити дитину
8 старовинних українських імен для дівчаток і хлопчиків
Найпростіша шарлотка з яблуками і корицею
Французькі булочки з шоколадом, які нагадують круасани