Людям після 30 рокіа важливо враховувати глікемічний індекс продуктів.
Харчування після 30 років
В організмі людини після 30 років відбуваються процеси, асоційовані зі старінням – це уповільнення метаболізму, зміна гормонального фону, втрата м'язової маси. Загальмувати ці процеси та продовжити молодість можна за допомогою раціону.
Краще виключити з раціону рафінований цукор, оскільки його вживання з віком створює проблему надлишку калорій та збільшення ваги. Згодом це викликає порушення обміну речовин, розвиток інсулінорезистентності та як наслідок діабет 2 типу.
Також цукор прискорює процес старіння шкіри: цукри вступають у хімічні реакції з білком і пошкоджують волокна колагену та еластину – будівельного матеріалу шкіри.
Крім цього, після 30 років важливо знати про глікемічний індекс (ГІ) продуктів. ГІ відображає швидкість, з якою рівень цукру в крові підвищується після з'їденого продукту. Їжа, що викликає різкі коливання і стрибки глюкози в крові, має високий ГІ.
Варто бути обережнішим із споживанням картоплі, білого хліба, кавуна та багатьох інших, здавалося б, звичайних продуктів, глікемічний індекс яких більше 60.
Споживання таких продуктів провокує активне вироблення інсуліну, що загрожує розвитком резистентності до нього, зайвої ваги та діабету.
Авокадо, баклажани, горіхи, гриби та інші продукти з низьким ГІ необхідно вживати частіше, а найкраще - зробити основою свого раціону.
Краще відмовитися з віком від вживання переробленого м'яса у вигляді різноманітних ковбас та сосисок.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Шкідливі гігієнічні звички, до яких ми привчаємо дітей
Чому діти не сплять ночами?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою