Ще з дитинства батьки говорили дітям, що важливо часто їсти суп. Адже таким чином не буде проблем із травленням. Дієтолог Лідія Полянчук розвіяла ці міфи та розповіла, що буде з організмом, якщо щодня їсти рідку їжу.
Супи у раціоні
Суп можна приготувати з будь-яких інгредієнтів (картопля, буряк, м'ясо/риба, капуста, морква, квасоля, крупа), що полегшує приготування страви. Менше йде часу на приготування.
Перші страви швидко насичують та відновлюють працездатність. Поповнюють кількість рідини у організмі.
На думку дієтолога, користь супів залежить від способу приготування. Однак недоліків щоденного вживання рідкої страви більше ніж переваг.
1. При термічній обробці продукти втрачають свої корисні властивості. 2. Жирні наваристі супи, крім високої калорійності, змушують нашу травну систему працювати в "посиленому режимі", що протипоказано при захворюванні ШКТ і не рекомендовано людям із захворюваннями серцево-судинної системи, при атеросклерозі. 3. Не рекомендується споживати суп температури вище +45 (через опіки порожнини рота та стравоходу).
Не рекомендовані грибні та бобові супи людям, які мають порушення білкового обміну та подагру (через вміст пуринів). При набряках не рекомендується їсти розсольники, супи з квашеною капустою, з великою кількістю солі та спецій.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що повинна вміти дитина, перш ніж іти до дитячого садка?