Атеросклероз та інші вікові хвороби швидше виникають в умовах недостатнього вживання клітковини.
Клітковина у раціоні
Клітковина чи харчові волокна є пребіотиком, тобто їжею для корисних кишкових бактерій. Щоденне вживання клітковини - це ключова умова для наявності здорової, не схильної до запалення кишкової мікрофлори. Її вплив на стан організму є колосальним: від мікрофлори залежать процеси обміну речовин, вироблення тілом низки вітамінів та гормонів, робота мозку, міцність імунітету.
Мінімальна кількість клітковини, яка має бути присутня у щоденному раціоні, становить 30 грамів. Її джерела – овочі та фрукти, ягоди, різноманітні бобові, каші із цільного зерна, «грубий» (наприклад, житній) хліб.
Дефіцит клітковини в раціоні небезпечний, перш за все, швидким розвитком та злоякісним перебігом так званих вікових хвороб. Вона знижує ймовірність раку товстої та прямої кишки, уповільнює розвиток атеросклерозу, цукрового діабету та інших захворювань.
Що важливо: вживаючи клітковину, слід обов'язково пити воду. Продукти з харчовими волокнами покращують моторику кишечника, але якщо рідини недостатньо, їхнє перетравлення може стати проблематичним.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Шкідливі гігієнічні звички, до яких ми привчаємо дітей
Чому діти не сплять ночами?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою