Так, ця рослина може не тільки обпікати при дотику, але й допомагати нашому здоров'ю.
їжа з кропиви
Кропива містить вітаміни групи В (В6, В9, В12), які сприяють поліпшенню пам'яті та настрою, мають антистресову та ноотропну дію, регулюють діяльність нервової системи.
Вітаміну С у пекучому листі кропиви у кілька разів більше, ніж у лимонах. Цей вітамін зміцнює імунну систему, регулює обмін речовин та процеси кровотворення, контролює проникність капілярів, прискорює регенерацію ран. Аскорбінова кислота бере участь у синтезі колагену, відновлює зовнішньосекреторну функцію підшлункової та щитовидної залоз, покращує жовчовиділення, має антиатеросклеротичний вплив.
За вмістом каротину кропива перевершує навіть моркву. Усього 20 листків кропиви забезпечують організм людини добовою нормою вітаміну А. Цей вітамін корисний для волосся та нігтів, сприяє нормалізації обміну речовин та оновленню тканин. Він також благотворно впливає на здоров'я очей, живить шкіру, захищаючи її від сухості та старіння. Каротин добре впливає на роботу мозку, підвищує концентрацію уваги та покращує пам'ять.
Завдяки високому вмісту вітаміну К кропива допомагає зупинити кровотечі. Є в кропиві також залізо, кальцій, магній, марганець, сірка, залізо, мідь та навіть барій. Рослина багата рослинним білком: у 100 г кропиви міститься близько 5 г білка.
Ви не любите кропиву? Ви просто ще її не готували!
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чи можна гуляти дитині з температурою?
Як полегшити коліки в новонародженого?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою