Гречана каша - доволі бюджетна їжа, котра володіє великим переліком корисних властивостей.
Гречана крупа належить до групи псевдозернових, компанію їй складають кіноа та амарант. Хоча гречку частіше використовують як крупу, з неї також печуть млинці та хліб, роблять макарони, заварюють чай. У хід йде навіть лушпиння – ним набивають подушки, які, кажуть, чудово допомагають при безсонні.
Гречку справедливо відносять до дієтичної їжі через високий вміст вітамінів, мінералів та антиоксидантів. Вона багата білком, клітковиною та складними вуглеводами. При цьому має низький глікемічний індекс та підходить для харчування людей з цукровим діабетом.
Основна перевага гречки порівняно з іншими крупами – унікальний амінокислотний склад, висока насиченість поживними речовинами та антиоксидантами, які нерідко відносять до «суперпродуктів» (наприклад, фітонутрієнт рутин, дубильні речовини, катехін тощо). Цим обумовлені численні позитивні ефекти гречки для здоров'я, зокрема, здатність контролювати рівень цукру в крові, знижувати підвищений тиск і рівень «поганого» холестерину, покращувати травлення тощо.
Крім іншого гречка служить прекрасним джерелом легкозасвоюваного рослинного білка і містить 12 амінокислот, у тому числі 2 незамінні. У середньому на 100 г крупи припадає 13 г білка. Це менше, ніж у бобових, але більше, ніж у рисі, пшениці та кукурудзі.
У людей, які дотримуються принципів вегетаріанства або мають підвищену потребу в білку, страви з гречаної крупи повинні бути регулярно присутніми в раціоні. Це забезпечить необхідне споживання амінокислот та білка для підтримки нормальних клітинних процесів, збереження м'язової маси та отримання енергії.
Тож якщо у вас вдома досі немає гречки, тоді саме час йти до магазину.