Ця вкрай неприємна хвороба потребує особливого підходу до харчування.
атопічний дерматит
Атопічний дерматит — хронічне рецидивне запалення шкіри, спричинене підвищеною чутливістю до харчових алергенів. Найчастіше діагностується у дітей у ранньому віці, але трапляється і у дорослих.
У складі комплексного лікування атопічного дерматиту гіпоалергенна дієта займає особливе місце. Вона має зменшити симптоми алергії, запобігти ускладненням, знизити чутливість організму до харчових алергенів.
План харчування складають алерголог та гастроентеролог. Важливо уникати суворої дієти. До раціону можна ввести деякі продукти зі списку заборонених, а потім перевірити реакцію організму. Це дозволить виявити алергени та не допустити повторного загострення.
Харчування має бути повноцінним та збалансованим за кількістю білків, вуглеводів та жирів. Рекомендується скоротити вживання складних вуглеводів, пектинів та висівок, мінімізувати вживання їжі з лактобактеріями та кисломолочними продуктами.
Більшу частину їжі треба готувати на пару, запікати без олії, тушкувати чи відварювати, смажити на грилі. За таких способів приготування зберігається користь продуктів.
При загостренні хвороби потрібно дотримуватися суворої дієти протягом двох тижнів.