Всі ми знаємо, що горіхи надзвичайно корисні. Кожен вид горіхів має свої унікальні корисні властивості. Вони багаті на клітковину, білок та корисні жири. Однак кожен вид горіхів пропонує різні переваги для здоров’я людини.
Горіхи є одним з найкорисніших натуральних продуктів. Їх можна вживати не тільки як перекус, але й додавати до салатів, каш або поєднувати з фруктами. Ми розкажемо вам, яку користь ви отримаєте від щоденного споживання горіхів. Рекомендується вживати 20 грамів горіхів на день.
Заряд антиоксидантів
Дослідження Корнеллського університету, опубліковане в журналі Nutrients, виявило, що фісташки володіють високою антиоксидантною здатністю. Дієтологиня Лорен Манакер зазначає, що продукти, багаті на антиоксиданти, можуть захистити здорові клітини від пошкоджень, спричинених вільними радикалами в організмі.
Поживні речовини
Споживання горіхів допомагає організму отримати більше поживних речовин. Волоські горіхи збагачують дієту, збільшуючи споживання омега-3 жирних кислот, клітковини, а також деяких вітамінів і мінералів. Вони також сприяють значному зниженню рівня холестерину та вітаміну B12.
Покращення здоров’я мозку
Дієтологиня Тріста Бест вказує, що горіхи можуть сприяти покращенню здоров’я мозку та зниженню ризику порушення когнітивних функцій.
Горіхи також містять мінерали, такі як магній і цинк, які відіграють важливу роль у когнітивних функціях та пам’яті. Волоські горіхи мають найвищу концентрацію омега-3 жирних кислот, тоді як мигдаль містить найбільшу кількість вітаміну Е.
Покращення настрою
Дослідження SMILES виявило, що вживання горіхів може покращити настрій. Учасники, які щодня споживали одну порцію горіхів, показали значне зменшення симптомів депресії.
Регулювання рівня цукру в крові
Рівень цукру в крові залежить від вмісту білків, жирів, клітковини та вуглеводів у їжі. Наприклад, після з’їденого яблука ви можете зголодніти через 30 хвилин, відчути потяг до солодкого або занепад сил.
З іншого боку, жменя горіхів призведе до меншого стрибка та падіння рівня цукру в крові. Коли рівень цукру стабільніший, відчуття ситості зберігається довше.