Ми з вами звикли чути про Омега 3, але Омега 9 також дуже важливі для нашого самопочуття.
Як не парадоксально, з усіх поліненасичених жирів Омега 9 найбільш поширені в природі і найменше вивчені. На відміну від Омега 3 та Омега 6, які є незамінними жирами, Омега 9 – це замінні жирні кислоти, тобто організм здатний сам їх виробляти, тому їхня роль у харчуванні допоміжна.
Джерелами Омега 9 є оливкова олія, арахіс, авокадо, горіхи, насіння гірчиці, льону, кунжуту, а також лососеві риби. Деякі з Омега 9 жирних кислот, що входять до комплексу, при надмірному і незбалансованому надходженні мають властивість накопичуватися в організмі, що, зрозуміло, не дуже добре.
Корисним в Омега 9 є те, що вони підвищують засвоєння глюкози і цим запобігають розвитку діабету та метаболічного синдрому, запобігають розвитку раку молочної залози у жінок, а також беруть участь у зміцненні імунітету. Крім того, Омега 9 знижують рівень холестерину в крові і перешкоджають осіданню бляшок холестерину на стінках судин, запобігаючи таким чином розвиток атеросклерозу.
Як і інші поліненасичені жири, Омега 9 знижують хронічні запалення організму, покращують тканинний метаболізм. Здоровій людині поліненасичені жирні кислоти Омега 9 потрібні у кількості від 5 до 10 г на день.
Тому вживання в їжу Омега 9 може бути не лише корисним, але й смачним.