Якщо у вас брак йоду, тоді варто налягати саме на ці продукти.
Виявляється, цілком реально забезпечити себе добовою дозою цього мікроелемента, якщо пити, наприклад, журавлиновий морс або додавати ягоди журавлини в салати, соуси чи випічку. Один шматок журавлинного пирога — і вашої денної норми йоду досягнуто!
Те саме можна сказати і про полуницю, з якої виходять дивовижні компоти, соки, фруктові салати та десерти. У 200 г ягоди міститься 10% добової норми йоду. А вітаміни групи В, вітамін С та Е, як і деякі мікроелементи, наприклад кальцій, допомагають організму краще засвоювати йод, причому цих мікроелементів у полуниці багато. До речі, ягоду можна використовувати як свіжу, так і заморожену чи сушену – у ній зберігаються всі вітаміни та мінерали. Дуже корисний і чорнослив, оскільки він містить йод, а й перешкоджає розвитку раку. 10 штук чорносливу забезпечать вас 20% від добової дози йоду.
Проте рекордсменом серед рослин за вмістом йоду вважається фейхоа. Якщо ви живете в екологічно неблагополучному регіоні, беріть на озброєння зелену дієту, яку рекомендують деякі ендокринологи, з'їдайте по п'ять плодів фейхоа на день, запиваючи їх гарячою водою. До речі, навіть два фейхоа на тиждень допоможуть вам заповнити нестачу йоду в організмі. І ще не забувайте про цитрусові, ананаси, банани, фініки і смородину — вони теж багаті на цей мікроелемент!
А які фрукти любите ви?