Кажуть, що цей вітамін позитивно впливає на імунітет, тож звідки його можна отримати?
слива какаду
Найчастіше аскорбінова кислота асоціюється з цитрусовими, і за перших симптомів застуди ми поспішаємо запасатися лимонами. Але є низка продуктів із вищим вмістом цього елемента. Рекордсменом є австралійська слива сорту какаду. У ній у 100 разів більше вітаміну C, ніж у апельсині, - 6 г речовини на 100 г плоду. Наступна у рейтингу – вишня ацерола – 1,67 г аскорбінової кислоти на 100 г ягоди. Більш доступні ягоди також корисні. Одна столова ложка обліпихи дорівнює двом лимонам за вмістом аскорбінової кислоти, а одна столова ложка сухої шипшини семи лимонам.
Список продуктів із високим відсотком вітаміну C у складі досить великий. Але зберегти всю користь під час приготування страв не так просто. При взаємодії з киснем та під впливом високих температур кількість аскорбінової кислоти скорочується наполовину. А якщо залишити частування до наступного дня, про вітамін C у ньому можна забути.
Ще один фактор не на користь природної аскорбінової кислоти — її вплив на роботу ШКТ. Нутрієнт провокує великий викид шлункового соку. Шлункова кислота подразнює тканини стравоходу, що може спричинити печію. В цьому випадку альтернативою стане прийом вітаміну С, який продається в аптеках, спеціально розробленого з урахуванням особливостей роботи шлунково-кишкового тракту.
А ви полюбляєте їсти ці продукти?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини