Останнім часом ми живемо в постійному стресі, але з ним варто боротися. В тому числі і за допомогою їжі.
стрес
1. Білки. У нашому організмі є серотонін – це речовина, яку називають нейромедіатором. Немов провідник він передає імпульси від однієї нервової клітини до іншої, а також вирішує, який із сигналів дійде до мозку. Якщо речовини недостатньо, то нервові клітини особливо чутливі. Уявляєте, як вони будуть реагувати на гормони стресу? Серотонін синтезується з триптофану - амінокислоти. В організм вона надходить лише разом із білками.
2. Вуглеводи. Щоб триптофан перетворився на серотонін, йому потрібно досягти мозку, а можливо це тільки за допомогою провідника — інсуліну. Це гормон, який виробляється на час надходження вуглеводів в організм.
3. Вітаміни групи В. Тут трапляється відразу кілька помічників, здатних підтримати нашу нервову систему. Наприклад, вітамін В12 зміцнює оболонки нервових клітин, запобігаючи їх руйнуванню. Вітамін В5 підтримує роботу надниркових залоз, а вітамін В6 бере участь у синтезі серотоніну.
4. Вітамін С. Він необхідний виробництва кортизолу (гормону стресу). Тому, коли ми турбуємося, запаси речовини виснажуються. Дослідження показали, що високий вміст вітаміну С в організмі (1000–1500 мг), навпаки, знижує рівень адреналіну та кортизолу.
5. Магній. Елемент відіграє роль природного заспокійливого. Він уповільнює процеси збудження нервової системи та знижує сприйнятливість організму до зовнішніх подразників.
6. Пребіотики. Вчені Колорадського університету в ході експерименту довели, що пребіотики не лише покращують мікрофлору кишківника, а й допомагають організму швидше відновлюватись після стресу.
7. Омега-3. Дослідження, опубліковане в журналі Molecular Psychiatry, виявило зв'язок між поліненасиченими жирними кислотами та депресивним станом. За твердженням експертів, вживання омега-3 здатне знизити прояви депресії на 71%.
А як ви боретеся зі стресом?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому мамам хлопчиків дуже пощастило?
Чи можна гуляти дитині з температурою?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою