Для цього потрібно стежити за власним харчуванням.
1. Виділіть час на повноцінний сніданок або вечерю, щоб вона пройшла не на бігу або в тривожних робочих думках.
2. Одноманітна та рафінована їжа (наприклад, фастфуд та велика кількість продуктів з білого борошна та цукру) призводять до збіднення мікробіому. Щоб вирішити цю проблему, нутріціологи рекомендують дотримуватися простого правила, воно називається «райдуга на тарілці». Постарайтеся зробити так, щоб на тарілці лежало якомога більше натуральних продуктів різних кольорів: фрукти, овочі, горіхи, крупи і так далі. Так ваше щоденне меню стане різноманітнішим і багатшим на корисні елементи та вітаміни.
3. Здоровий раціон призводить до збільшення кількості «хороших» бактерій і зменшення кількості «поганих». Намагайтеся, щоб на тарілці лежали не тільки прості вуглеводи (картопля, паста, білий рис) та м'ясо. Ідеальна тарілка наполовину наповнена овочами та зеленню, на чверть – білками (м'ясо, бобові, молочні продукти) та на чверть – повільними вуглеводами (цільнозернові крупи). Повноцінні жири також важливі (сирочавлені олії, оливки, риба).
4. Підтримуйте мікрофлору за допомогою пробіотиків та пребіотиків. Пробіотики — це дружні мікрофлори бактерії, вони збільшують кількість «хороших» бактерій і зменшують кількість «поганих». Їх можна знайти у ферментованих продуктах: йогурті, квашеній капусті, напоях на основі чайного гриба. Пребіотики - це клітковина, вона є джерелом харчування для пробіотиків. Продукти, у яких міститься клітковина: овочі, фрукти, горіхи, бобові та цільнозернові крупи.
5. Слідкуйте за водним режимом. За це подякують і кишківник, і шкіра. На день потрібно випивати 1,5–2 літри води, залежно від вашої ваги.
А ви дотримуєтеся цих правил?