Цей звичний для нас овоч має в собі чимало користі.
морква
1. Морква корисна хворим на цукровий діабет. Лікарі-дієтологи рекомендують діабетикам включити до свого раціону варену моркву. У вареній моркві на 34% більше антиоксидантів, ніж у сирій.
2. Сприяє зниженню тиску у гіпертоніків. Морква рекомендується вживати при підвищеному тиску, атеросклерозі, варикозному розширенні вен, інсульті та інших серцево-судинних захворюваннях.
3. Профілактика ракових захворювань. Вчені довели, що від 1,8 до 2,8 мл бета-каротину ризик захворіти на рак знижується на 40%. Середня морква містить у собі 3 мл бета-каротину. Однак морква корисна не лише для профілактики раку. У деяких випадках у людей, хворих на рак, навіть спостерігаються поліпшення, наприклад, припиняється зростання ракових клітин.
4. Корисна для нирок та печінки. Морква здатна оновлювати клітини печінки та нирок, а також очищати їх завдяки своїм жовчогінним та сечогінним властивостям. Виводить пісок із сечового міхура та нирок, є гарною профілактикою жовчнокам'яної хвороби.
5. Гарний антиоксидант. Цю властивість моркви вивчено давно. Антиоксиданти зв'язують вільні радикали, які є причиною таких хвороб, як рак, гіпертонія, паркінсонізм та ін. Японські медики впевнені, що регулярне вживання помаранчевої моркви здатне продовжити життя людини на 7 років.
6. Морква - хороше джерело вітаміну A. Всього в двох коренеплодах моркви міститься добова доза бета-каротину (він вітамін А). Бета-каротин благотворно впливає майже на весь організм і має масу корисних властивостей. Щоб він добре засвоївся, моркву слід вживати разом із олією.
7. Морква має ранозагоювальну властивість. Кашка з моркви використовується для лікування гнійних ран, виразок та опіків на шкірі. Також ця кашка добре зменшує біль. Для промивання рани використовують морквяний сік.
А ви знали всі ці факти про моркву?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Стать майбутньої дитини можна вирахувати за іменами батьків
Топ-3 речі з дитинства, які батькам варто зберегти на згадку своїм дітям
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою