Медики досліджували зв'язок між споживанням алкоголю і серцево-судинними захворюваннями. Вважається, що помірне вживання алкоголю пов'язане з низьким ризиком розвитку серцево-судинних захворювань в порівнянні з повним утриманням або, навпаки, пияцтвом.
Нещодавно дослідники з Кембриджського університету і Університетського коледжу Лондона спробували ретельніше дослідити зв'язок між споживанням алкоголю і серцево-судинними захворюваннями, проаналізувавши електронні медичні записи 1,93 мільйона здорових жителів Великобританії в рамках дослідження CALIBER.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Алкоголь може бути корисним для інтимного життяВсі учасники на початку дослідження не страждали від серцево-судинних захворювань. Учасники, які не вживали алкоголь, були відокремлені від тих, хто п'є. Після того, як були враховані кілька чинників, помірне вживання алкоголю асоціювалося з меншим ризиком розвитку декількох (але не з усіх) серцево-судинних захворювань, включаючи стенокардію, серцеву недостатність і ішемічний інсульт, в порівнянні з групою абстиненти. Зловживання алкоголем (що перевищує рекомендовані норми) давало підвищений ризик таких захворювань, як серцева недостатність, зупинка серця і ішемічний інсульт в порівнянні з групою помірного споживання алкоголю, але при цьому ... приховувало менший ризик розвитку серцевого нападу і стенокардії.
Втім, автори стверджують, що було б нерозумно заохочувати окремих осіб до вживання алкоголю в якості засобу для зменшення ризику серцево-судинних захворювань в порівнянні з безпечнішими і ефективнішими способами, такими як підвищення фізичної активності та припинення куріння.