Дослідники з Університету Гельсінкі вирішили з'ясувати, чи здатне ожиріння зробити захисний ефект у справі профілактики крововиливів у мозок. Цей різновид інсультів, як правило, спричиняє найважчі наслідки.
Ожиріння та крововиливи
Велике за масштабами дослідження виявило зв'язок між ожирінням та нижчим ризиком субарахноїдальних крововиливів. Це небезпечний для життя стан, який дуже активно вбиває людей здорового працездатного віку. Найбільш відомими факторами ризику цих крововиливів вважають куріння та гіпертонію. Однак роль багатьох інших факторів ризику, пов'язаних із способом життя, залишається незрозумілою.
Протягом тривалого часу ожиріння пов'язували із підвищеним ризиком розвитку захворювань серцево-судинної системи. Але в тому, що стосується субарахноїдальних крововиливів, результати були протилежними. Виявилося, що цей різновид гострих порушень мозкового кровообігу рідше зустрічається при надмірній масі тіла, ніж при недостатній та нормальній. Ніякого пояснення зв'язку знайти довгий час не вдавалося. І ось цілком можливо, вчені з Фінляндії виявили відповідь на це питання, коли всебічно розглянули фактори, здатні суперечити результатам, включаючи звички до куріння та поширеність гіпертонії.
Висновки дослідження такі: ожиріння не захищає від субарахноїдального крововиливу. Однак люди з недостатньою або нормальною вагою просто набагато частіше курять, порівняно з людьми, які мають надмірну вагу та ожиріння. А в даному випадку куріння є більшим фактором ризику даного типу крововиливів, ніж надмірна вага. Цим пояснюється виявлений раніше під час інших досліджень феномен.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
10 геніальних цитат про здоров'я і виховання дітей