Чому виникають тромби та як з ними боротись - читайте у матеріалі.
Профілактика тромбозу
Насправді утворення тромбу — це захисна реакція організму. Якби не здатність тіла до створення тромбів, людина помирала б від втрати крові навіть при найменшому порізі або травмі.
Проблеми починаються, коли утворюється тромбів дуже багато. Протизгортаюча система тоді вже не в змозі встежити за всіма та вчасно відрегулювати цей процес.
Сприятливим грунтом у розвиток тромбофлебіту є запалені розширені підшкірні вени. Ознаками підвищеного ризику тромбофлебіту є ущільнення та хворобливі відчуття у венах, почервоніння та підвищення температури.
Набряк у ділянці вен, навіть не яскраво виражений, — привід насторожитися. Адже іноді тромбоз протікає безсимптомно. Це відбувається частіше з венами, розташованими у нижній частині гомілки чи стопи.
При ризику тромбозу малюнок вен стає яскравішим, може з'являтися біль у литковому м'язі. З появою перелічених симптомів потрібно обов'язково відвідати флеболога!
Адже якщо головка тромба бовтається, не встигла приклеїтися до стінки вени, то вона може потрапити в легені і спровокувати смертельно небезпечне ускладнення.