Харчуватися правильно!При будь-якому прийомі їжі в крові підвищується вміст цукру і виробляється більше інсуліну, щоб перетворити цей цукор в енергію. Надлишок інсуліну призводить до збільшення кількості жирів (тригліцеридів) і стимулює розвиток запального процесу в судинах, роблячи їх вразливими. Ось чому вчені радять на додаток до дієти з низьким вмістом насичених жирів, трансжирів і холестерину їсти більше багатих на клітковину фруктів, овочів і цільнозернових продуктів.
Американська серцева асоціація рекомендує вживати не більше 6 чайних ложок цукру на день.
Не курити!Через куріння кровоносні судини звужуються, що, в свою чергу, підвищує кров'яний тиск і сприяє розвитку хвороб серця. Через рік після відмови від куріння ризик серцевого нападу знижується приблизно вдвічі!
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 причин виникнення серцевого нападуУ некурящих, які піддаються впливу тютюнового диму вдома або на роботі, ризик розвитку серцево-судинних захворювань підвищується на 25-30%.
Рухатися!Для зменшення ризику серцевого нападу та інсульту на 35-50% достатньо 30 хвилин аеробного навантаження помірної інтенсивності п'ять разів на тиждень. Вибирайте за бажанням: плавання, біг, спортивна ходьба, їзда на велосипеді, танці. До речі, ці півгодини можна розбити на три 10-хвилинних тренування в день.
Контролювати тиск!Оптимальний рівень кров'яного тиску - 120/80. Для підтримки здорового кров'яного тиску бажано скоротити кількість солі при приготуванні їжі або взагалі її не використовувати, замінивши спеціями. До речі, до нових смакових відчуттів, як правило, швидко звикають. Крім того, контролюйте рівень солі в готових харчових продуктах. Перевіряйте етикетки: солі багато, якщо в 100 г продукту її вміст перевищує 1,5 г (або 0,6 г натрію).
Чистити зуби!Численні дослідження показують, що відсутність карієсу та інших запальних захворювань ясен знижує ризик серцевого нападу, інсульту та інших серцево-судинних недуг, принаймні, на 1/3.