Правило перше - рухайтеся якомога більше. Адже без руху наше серце швидше старіє і слабшає. Забудьте про ліфт! Але без фанатизму. Ніхто не порадить людині пенсійного віку бігти по сходах до 16-го поверху. Рухайтеся по можливості вашого організму, з перервами.
Правило друге - замість чаю пийте настій глоду. Ця рослина - кращий друг серця. Глід зміцнює серцеві м'язи, знижує кров'яний тиск, а також рівень холестерину в крові, допомагає при аритмії. Рецепт настою простий: 1 ч. ложку суміші з ягід і висушених верхівок пагонів з квітками, залийте чашкою окропу, дайте настоятися 10 хвилин. У день можна випити 2 або 3 чашки настою глоду.
Правило третє - харчуйтеся правильно! Для серця дуже важливий калій. Тому введіть у свій раціон продукти харчування багаті на цей елемент. Він виводить зайву рідину з організму і полегшує роботу серцевих м'язів. Калієм багаті банани, горіхи, квасоля, абрикоси, чорнослив, какао.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому знижується тиск: 4 причиниВажливий для серця і вітамін С. Він сприяє зміцненню кровоносних судин. Частіше їжте яблука, цитрусові, хрін, солодкий перець, смородину, пийте настої з шипшини.
Правило четверте - пам`ятайте про лаванду. Ця рослина позитивно діє на серце, бо має заспокійливі властивості, сприяє зниженню артеріального тиску.
При прискореному серцебитті, аритмії допоможе 10-15-ти хвилинна ванна з дещо краплями лавандового масла. Але, переконайтеся, що у вас немає алергії на цю рослину.
Також допомагає лавандовий компрес. У теплу воду додайте 6 крапель ефірного масла, намочіть невеликий шматок бавовняної тканини в цій воді. Потім покладіть її на область серця, накрийте зверху теплим махровим рушником. Через деякий час ви заспокоїтеся, серце почне нормально працювати, відчуття тривоги пройде. А чудовий аромат лаванди підніме настрій.