Сильне серцебиття - тахікардія - це не захворювання, а один із симптомів цілого ряду тимчасових або хронічних порушень в роботі серцево-судинної системи і всього організму. Чим воно небезпечне? Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
Нормальний пульс (скорочення серцевого м'яза) у дорослої людини - 60-80 разів на хвилину. Тахікардія серця діагностується при 100 і більше стиснень за цей відрізок часу.
При серйозних порушеннях в роботі організму кількість скорочень серцевого м'яза може наближатися 190-200 ударів за хвилину.
Така активна робота зношує серце, викликає кисневе голодування, через що буває непритомність.
Можна сказати, що існує два види тахікардії - ситуативна, як реакція на ті чи інші зовнішні і внутрішні подразники і хронічна. Перша проходить сама, якщо позбутися від подразників. Друга - наслідок серйозних хвороб серця або порушень в роботі інших систем і органів - вимагає лікування першопричин.
Почастішання серцебиття може бути наслідком простих факторів - фізичних навантажень, короткочасного або тривалого стресу, погодних умов, ГРВІ або температури і це нормальне явище. Варто заспокоїтися, випити заспокійливе, виспатися, полежати, збити температуру - і пульс приходить в норму.
Але якщо сердечко переходить на прискорений ритм часто, без очевидних причин і це стало помітною проблемою, але потрібно здатися невролога і кардіолога, щоб зрозуміти першопричини, виключити серйозні патології або почати лікування хвороб.
Деякі причини тахікардії
дефіцит калію або магнію;
перевтома і хронічне безсоння;
тривалий стрес
при гострих хворобливих станах (отруєння, крововтрата, ГРВІ)
судинні патології (в тому числі, вегетосудинна дистонія), хвороби серця, гіпертонія
неврози
висока температура тіла і багато іншого
Як лікувати тахікардію?
Ясна річ, що хвороби серця, судинні патології потрібно лікувати окремо і під наглядом лікаря, тоді і тахікардія відступить.
Ситуативну тахікардію можна вгамувати за допомогою заспокійливих засобів, здорового способу життя (прогулянки, сон, харчування, помірні навантаження, зменшення кількості стресогенних ситуацій).
І в цій справі не завжди обійтися без лікаря. Адже ніколи не можна бути впевненим що за невинною тахікардією через стрес на роботі не ховається щось більш серйозне.