Хворим варто звернути особливу увагу на ці болючі відчуття і з'ясувати їх причину. Найчастіше вони проявляються після емоційних, фізичних і розумових навантажень, переїдання, перевтоми, переохолодження. Нехтування даними симптомами може стати причиною загострення ішемічної хвороби. Тоді больові відчуття можуть перейти в більш небезпечну стадію. Іншими словами, болі почнуть проявлятися і в стані повного спокою. Серйозним симптомом ішемічної хвороби є і зниження хворобливих відчуттів під час зміні положення тіла (наприклад, якщо людина після спокою, різко встала або сіла).
До симптомів даної хвороби також можна віднести так звані тягнучі болі, які турбують в грудній частині. Найбільш пильну увагу на появу цих відчуттів необхідно звертати, якщо вони з'являються внаслідок навантаження різного характеру (як емоційного, так і фізичного).
Сигналом розвитку ішемічної хвороби можуть бути і больові відчуття, які проявляються в грудній клітці, в спинний області, тиснучі або тягнучі болі в лівій руці (лопатці, плечі) і нижньої щелепи.
Не варто затягувати з візитом до кардіолога, якщо зафіксовані збої в ритмі серця або присутнє прискорене серцебиття.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: П'ять типових симптомів раку шкіриЯк протікає хвороба?Ішемічна хвороба серця може також супроводжуватися і такими проявами, як:
слабкість;
запаморочення;
нудота;
непритомність;
блювота;
дискомфортні відчуття в черевній частині;
рясне потовиділення і задишка.
В окремих випадках ішемічна хвороба також може протікати без відчутної симптоматики, причому протягом дуже тривалого проміжку часу. Безбольова, тобто прихована ішемічна хвороба серця на сьогодні є найбільш підступною формою даного захворювання. Адже саме такий вид ішемічної хвороби серця призводить до величезної кількості летальних випадків. А тому не варто затягувати з візитом до лікаря, якщо ти відчуваєш хоча б невеликий дискомфорт в області серця!